НОВИНИ ОСВІТИ

Наступного року школи зможуть обирати – жеребкування для першачків чи е-реєстри

Міністерство освіти і науки лише рекомендує, а не зобов’язує школи використовувати електронні реєстри замість жеребкування для розподілу вільних місць у 1 класах.



Модельна навчальна програма для 1-2 класів
Команда, яка минулого навчального року готувала Модельну навчальну програму для пілотних класів, підготувала проекти модельних програм для класів НУШ на І цикл навчання (1-2 класи). Проекти модельних програм з інтегрованого курсу  “Я досліджую світ”, а також математики та української мови створені на основі пілотування та мають рекомендаційний характер. На їхній основі вчительські спільноти, авторські колективи тощо можуть створювати власні рішення аж до календарно-тематичного планування. Вони можуть стати в пригоді для вчителів, які обрали будь-яку з типових чи нетипових освітніх програм.



Електронні версії підручників для 1-го класу
Інститут модернізації змісту освіти опублікував електронні версії підручників для 1 класу.








Інформаційні технології в освітньому процесі 2017

З А П Р О Ш У Є М О   В А С
до участі у науково-практичній Інтернет-конференції «Інформаційні технології в освітньому процесі 2017»
яка відбудеться 11-17 грудня 2017 року.


Лист МОН України від 07.06.2017 № 1/9-315 "Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів"
Листі від 07.06.2017 № 1/9-315 МОН України окреслило структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів. Які рекомендації надало відомство щодо робочих навчальних планів? Щоразу у травні-червні МОН України видає лист, яким: окреслює структуру нового навчального року роз’яснює особливості складання робочих навчальних планів. У цьогорічному листі робочим навчальним планам присвятили більше уваги. Рекомендації до складання робочих навчальних планів Робочий навчальний план кожен загальноосвітній навчальний заклад до початку навчального року: розробляє самостійно, відштовхуючись від Типових навчальних планів подає на затвердження місцевому органу управління освітою. На 2017/2018 навчальний рік робочі навчальні плани складають за типовими навчальними планами: початкової школи затв. наказом МОНмолодьспорту України від 10.06.2011
Джерело: http://old.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/7753

"Як заповнювати журнал та спілкуватися про оцінки учнів з батьками після зміни орієнтованих вимог оцінювання в 1-4 класах?" - роз`яснення від МОН
На численні запити вчителів МОН підготувало роз’яснення стосовно деяких пунктів Орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів.З ними можна ознайомитись у листі Міністерства освіти і науки України №1/9-464 від 06 вересня 2016 року.


Інтернет-марафон "Досвід освіти  XXI сторіччя. Європейський контекст".
 Дорогі освітяни! Запрошуємо вас узяти участь в унікальній за своїм масштабом та географією події —І Міжнародному освітньому Інтернет-марафоні «Досвід освіти XXI сторіччя. Європейський контекст». Уперше, на одній онлайн платформі в режимі нон-стоп 2 дні (20 і 21 червня 2017 року) перед вами виступатимуть керівник генерального освітнього департаменту Естонії, президент Міжнародної Асоціації директорів шкіл ICP, директори шкіл, учителі інформатики Естонії та Фіндяндії та ще багато інших іноземних колег.
Зареєструватися тут

Пілотний проект "Українська школа. Стандарт початкової освіти." Міністерство освіти і науки України розпочало конкурсний відбір шкіл, які бажають взяти участь у пілотному впровадженні нового державного стандарту початкової освіти у рамках реформи “Нова українська школа”. Пілотне впровадження нового державного стандарту початкової школи відбуватиметься у 2017/2018 навчальному році. Для участі у проекті Міністерство освіти і науки відбере 100 шкіл, по 4 школи у кожній області та Києві. У пілотному проекті в кожній школі братимуть участь 2 перші класи.Аби взяти участь у відборі, керівник школи має заповнити аплікаційну форму до 25 травня 2017 року включно.
Джерело: http://mon.gov.ua/

Проект інструкції зі шкільного діловодства
Міністерством освіти розроблено нову інструкцію з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах. Проект документа винесений для громадського обговорення.
Після затвердження розроблений документ встановить обов'язкові загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами в школах усіх типів і форм власності.
Інструкцією також визначено перелік типових документів, що мають обов’язково створюватись під час діяльності школи, а також особливі вимоги складання деяких видів документів, вимоги до їх реєстрації, особливості формування справ та зберігання документів тощо. У Міністерстві освіти просять зацікавлених осіб надсилати пропозиції на електронну адресу kilderova@mon.gov.ua.
Джерело: http://osvita.ua/school/55216/

Орієнтовні вимоги до проведення ДПА-2017
Міністерством освіти і науки затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації учнів у системі середньої освіти. Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році. У 2017 році строки проведення ДПА у початковій та основній школі визначатимуться шкільними педагогічними радами. Атестація учнів 4-х класів  буде проведена за місцем навчання школярів та виключно у письмовій формі. Завдання для проведення іспитів укладатимуться вчителями. Державна підсумкова атестація у початковій школі (4 клас) проводиться з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики. У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити державну підсумкову атестацію з четвертого предмета: мови національної меншини. Орієнтовними вимогами до проведення державної підсумкової атестації учнів у 2016/2017 навчальному році також визначено вимоги до змісту та оцінювання підсумкових контрольних робіт державної підсумкової атестації у початковій школі.

MIHICTEPCTBO ОСВІТИ I НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ № 1693 від 29 грудня 2016 року
Про проведення загальнодержавного
моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року»

Хрестоматія сучасної дитячої літератури у двох томах
На cайті МОН у вільному доступі виставлена Хрестоматія сучасної дитячої літератури у двох томах (для 1-2 класів та 3-4 класів)
До  Хрестоматії увійшли твори авторів, доданих до програми Літературного читання в рамках оновлення  навчальних програм для 1-4 класів. Насамперед, це твори письменників, яких немає в чинних підручниках: Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Галини Малик, Лесі Вороніної, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Григорія Фальковича, Оксани Лущевської, Василя Голобородько, Тетяни Стус, Тараса та Мар’яни Прохаськів, та інших – всього близько 40 імен.
З електронною версією Хрестоматії сучасної української дитячої літератури можна ознайомитись за посиланням: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/pochatkova-shkola-2016-2/xrestomatiya.html

Оновлені програми для початкової школи, поради вчителям, додаткові навчальні матеріали.
Щоб полегшити впровадження оновлених програм, EdEra спільно з МОН підготувала поради для вчителів, методичні рекомендації, збирає додаткові навчальні матеріали, які будуть розміщені у вільному доступі. Приємного та продуктивного навчання! 
Джерело : https://www.ed-era.com/mon.html

Я У МЕДІАПРОСТОРІ. Навчальна програма для початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 1-ий рік вивчення Автори: І.Б. Іванова, А.Ю. Кожанова.Сьогодні відбувається переорієнтація навчання з засвоєння величезної суми знань, на освоєння компетентностей. Це передбачає формування вмінь молодшого школяра працювати з інформацією: шукати, аналізувати, критично переосмислювати, відбирати необхідну, використовувати для вирішення певних задач. Курс «Я у медіапросторі» є базовим для набуття учнями необхідних навичок вмілого та безпечного споживання інформаційних продуктів. Він спрямований на формування розуміння школярами поняття «медіапростір» та позиціонування себе як користувача та створювача медіапродукції.








Немає коментарів:

Дописати коментар